Güvenli Balıkçılık EkipmanlarıBalıkçılık ekipman seçimleri çok önemlidir. Özellikle güvenlik bakımından hassas noktalara sahiptir. Balık tutma esnasında güvenli olmayan malzemeler kullanıldığında maddi ve manevi zarar verebilmektedir. Buna örnek olarak olta seçimi çok önemlidir. Olta seçiminde olta gövdesine dikkat edilmeli gövdesinde kullanılan malzeme kesinlikle kaliteli olmalıdır. Düşük fiyatlara satılan bir çok çin malı olta seçimi yüzünden yılda yüzlerce kişi küçük ya da büyük ölçekli yaralanmalar yaşamaktadır.

Olta kamışları karbon, grafiti bambu ve fibglas'dan üretilebilmektedir. Fakat bunların arasında en fazla kullanılanı fiberglassdır. Fiberglass kamışlar ekonomik ve dayanıklıdırlar. Fakat ağır oldukları için kullanımları kolay değildir. Buna istinaden karbon kamış kullanmanız daha kolaydır. Karbon kamışlar esnek, hafif ve sağlamdırlar. Uzun süre kullanım için karbon kamışlar tavsiye edilmektedir. Güvenlik açısından da karbon kamışlar tavsiye edilmektedirler. Sizde güvenliğe önem verenlerdenseniz ama ekonomi de önemli diyorsanız karbon kamışlar tam size göre demektir.

Bu yazımızda sizlere karbon kamıştan ve güvenli balıkçılığın öneminden bahsettik yazılarımızın devamı için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?