Dağcılık / TırmanışSiz de dağcılık ve tırmanış sporlarına meraklıysanız ya da başlamayı düşünüyorsanız bu yazımız size tam size göre. Tırmanış (Dağcılık) 18. yüzyılda Avrupa ülkelerinde zenginlerin yeni macera arayışlarında ortaya çıkmıştır. 20. yüzyılın başlarında ise bu spor dalı diğer ülkelerinde dikkatini çekmeye başlamış ve zenginler has olmaktan çıkarak uluslar arası bir spor olmuştur. Günümüze geldiğimizde güncel olarak en çok ilgi gören sporlardan birisi olmaktadır. Fakat bu spora eklenecek yeniliklerin az olması ve yeni doğa sporlarının artması ile yavaş yavaş eski popülaritesini kaybedebileceği ön görülüyor.

Dağcılık sporuna yeni başlayanların kesinlikle emniyet aleti, tırmanış kemeri, tırmanış kaskı, toz torbası, dinamik tırmanış ipi, kaya tırmanış ayakkabısı (friction), ekspres ve hms gibi ekipmanlara ihtiyaçları vardır. Güvenlik konusunda tabiri caizse hiç şakası olmayan bir spordur. Bütün güvenlik önlemleri alınarak yapılmalıdır. Eğer ki emniyet ekipmanlarından bazılarını kullanmayı düşünmüyorsanız bu spora hiç başlamamanızı tavsiye ederiz. Bütün emniyet önlemleri alındıktan sonra yeni başladığınızda yanınızda tecrübeli birinin gözetiminde tırmanış yapmaya başlayabilirsiniz. Emniyet önlemleri alınırken ekipmanların malzemeleri incelenmeli ve her tırmanışa başlamadan önce kontrol edilmelidir. Siz de dağcılık ( tırmanış ) yapmak istiyorsanız emniyet ekipmanlarınızı sipariş vererek başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda dağcılık / tırmanış ile ilgili bilgiler verdik. Yeni başlayanlara ekipmanlar hakkında bilgiler aktardık. Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere.
Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?